Co daje nam regularne układanie klocków?

Klocki Lego to jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych zabawek na cały świecie. Produkty duńskiej marki zna praktycznie każdy. I choć mijają lata, zainteresowanie modelami do składania wcale nie przemija. A wszystko to zasługa producenta, który nie boi podążać się nowymi ścieżkami i dba o to, aby jego najbardziej dochodowy produkt był stale rozwijany. Co takiego wyjątkowego mają w sobie klocki lego, że konsumenci nieustannie są nimi zainteresowani? Na jakie serie marki warto zwrócić szczególną uwagę? 

Ogrom wyboru

Pierwsze co rzuca się w oczy po zetknięciu z ofertą Lego to prawie że nieograniczony wybór zestawów. Coś dla siebie znajdą zarówno fani motoryzacji i sportów wyścigowych, jak i entuzjaści Harry’ego Pottera, Super Mario czy grupy superbohaterów znanych z filmów i komiksów. Co więcej, każdy z takich zestawów skierowany jest do określonego odbiorcy, to jest, na modelu znajdują się informacje odnośnie do tego, kto najlepiej poradzi sobie z jego złożeniem i jaki poziom trudności konstrukcja ta reprezentuje. Część zestawów lepiej sprawdzi się w samodzielnym składaniu, część dużo lepiej będzie nam się konstruowało w większej grupie, na przykład z rodzicami lub znajomymi. 

Nowe technologie

Lego nieustannie się zmienia. I choć wizja artystyczna twórców wciąż jest taka sama, jak przed laty, to zestawy uzupełniane są o dodatkowe atrakcje. Na wyróżnienie na pewno zasługują modele, którymi po złożeniu będziemy mogli zdalnie sterować. Takie zestawy posiadają napęd elektryczny. Ten najczęściej znajdziemy w sportowych i wyścigowych modelach. Kolejna rzecz zasługująca na uwagę to możliwość łączenia ze sobą poszczególnych pakietów. Istnieją serie, które zostały zaprojektowane z myślą, aby konsumenci kolekcjonowali kolejne zestawy. W konsekwencji ci będą w stanie własnoręcznie zbudować małe miasteczko tętniące życiem. Z kolei, zestawy przeznaczone dla najmłodszych mogą pochwalić się interaktywnymi figurkami i elementami nadającymi głębi konstrukcjom i budowlom.